کد مطلب: 30619 | تاریخ مطلب: 1396/06/14
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مصاحبه (6)

پرسشگری(2)

مصاحبه (6)

در مبحث  قبل در مورد سوال های بسته  و باز نکاتی را مرور کردیم. در این قسمت به نکات دیگری در مورد سوال های باز  اشاره می کنیم. 


برخی "سوال های باز" برای قابل فهم تر شدن و شفافیت بیشتر موضوع مطرح می شوند.


مثلا  وقتی مصاحبه شونده در مورد موضوعی صحبت می کند و ابهامی در اظهارات وی وجود دارد یا خبرنگار احساس می کند سخنان مصاحبه شونده به توضیحات بیشتری نیاز دارد با طرح یک سوال به شفافیت موضوع کمک می کند. مثلا:


مصاحبه شونده می گوید:" در این انتخابات برخی تخلفات صورت گرفت ...."


در اینجا خبرنگار می پرسد:"می توانید به چند مورد از این تخلفات اشاره کنید؟"


یا مصاحبه شونده می گوید: "من به بازی در تیم های عربی علاقه ای نداشتم امابالاخره این اتفاق افتاد."


خبرنگار می پرسد: "پیشنهاد های کلان مالی  در این تصمیم شما موثر بود؟"


این سوالات که در لابه لای اظهارات مصاحبه شونده مطرح می شود به روشن تر شدن موضوع و رفع ابهامات و سوء تفاهم ها کمک می کند.


گاهی اوقات از صحبت های مصاحبه شونده برداشت روشنی نمی شود و این گونه سوالات می تواند از تفسیرهای اشتباه و برداشت ها جلوگیری کند و موضوع را برای مخاطبان روشن تر سازد.


در طراحی سوالات باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید .


یکی از مهم ترین نکات آن است که سوالات مصاحبه  دقیق، روشن و با آگاهی کامل نسبت به موضوع طراحی شده باشد. توجه داشته باشید که سوالات، نمایانگر آگاهی و تسلط شما به موضوع مصاحبه است.


نکته دیگرآن است که لازم است سوالات را متناسب با شخصیت، ویژگی ها، جایگاه و حیطه ی اطلاعات و مسوولیت های مصاحبه شونده طراحی کنید.


هنگام گرفتن پاسخ دقت کنید اگر مصاحبه شونده به سوالات شما جواب های بی ربط و مبهم داد سوال را با شکل و ادبیاتی دیگر بپرسید تا جواب روشن و قانع کننده ای بشنوید. البته این کار را باید با ظرافت و دقت انجام دهید تا ضمن این که حساسیت مصاحبه شونده را برانگیخته نمی کنید پاسخ های لازم و مورد نظرتان را هم به دست آورید.


برخی سوالات حساس که ممکن است مصاحبه شونده را نگران یا عصبانی کند به نقل از دیگران و با عباراتی نظیر "گفته می شود" یا "شایع شده است" شروع کنید. مثلا اگر می خواهید از مدیر یک سازمان در مورد وجود تخلفات مالی در سازمان تحت مدیریت وی سوال کنید به جای این که بپرسید " برای وجود اختلاس و تخلفات مالی در سازمان خود چه توضیحی دارید" روش حرفه ای این است که بپرسید :  " در برخی رسانه ها اخباری از تخلفات مالی در سازمان شما منتشر شده است . درمورد این مطالب چه نظری دارید؟"


با این ادبیات هم سوال خود را مطرح کرده اید و هم از پدید آمدن احساس وجود تقابل میان خود و مصاحبه شونده جلوگیری کرده اید.


سوالات سخت ، حساسیت زا و تند را بهتر است در انتهای مصاحبه مطرح کنید تا روند مصاحبه از همان آغاز دچار اختلال نشود، زیرا ممکن است مصاحبه شونده عکس العمل منفی نشان دهد یا از ادامه دادن به گفت وگو امتناع کند.


توصیه می شود در مواقعی که می خواهید سوالی سخت و ناخوشایند را با مصاحبه شونده در میان بگذارید قبل از پرسیدن سوال، وی را آماده کنید.


با گفتن این جمله که " می توانم یک سوال احیاناً ناخوشانید بپرسم" مصاحبه شونده را برای شنیدن پرسش خود آماده کنید. در این صورت وی عکس العمل آرام تری نشان خواهد داد.


  می توانید سوالات سخت و حساسیت برانگیز را از قول دیگران مطرح کنید. مثلا بگویید: " مخالفان و منتقدان شما می گویند که...."


 در این صورت مصاحبه شونده ، خبرنگار را به عنوان طراح اصلی این پرسش تلقی نمی کند و قاعدتاً برخورد تندی با وی نخواهد کرد.


در مبحث بعدی در مورد سوالات حساس و سخت توضیحات بیشتری خواهیم داد.


 

. انتهای پیام /*

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
 
کد امنیتی:
ارسال